drone simülasyon

Drone Simülasyon Programları

Dron uçurmak oldukça eğlenceli bir uğraş olmasından dolayı gün geçtikçe daha çok kişi dron sahibi olmaktadır. Piyasada hiçte azımsanmayacak fiyatlara dronlar satılmakla birlikte eminim hiç kimse uçuş esnasında kırıma uğramak ve verilen binlerce lirayı çöpe atmak istemez. İşte devreye burda drone simülasyon programları giriyor.

Drone simülasyonları binlerce liralık dronunuzu tehlikeye atmanıza gerek kalmadan gerçekçi uçuş ortamlarını ve piyasada ki popüler dronları hatta bazı simülasyonlarda model uçak, helikopter ve drone seçenekleri olmak üzere 200 den fazla uçurabileceğiniz araçları sunmaktadır.

drone simülasyon

Bu drone simülasyon programlarını bilgisayarınıza kurarak ister bir dronun uzaktan kumandasıyla isterseniz de playstation veya XBOX kumandasıyla USB yoluyla bağlanıp uçuşa başlayarak hem uçmayı öğrenebilir hemde uçuş yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

Piyasada ki drone simülasyon programları her drone kullanmak isteyen için uygun olmanın yanı sıra ticari amaçlı drone uçuş ve eğitim amaçlı drone uçuş içinde drone simülasyonlarını bulabilirsiniz. Sizler için en iyi 6 drone simülasyonun programını inceleyerek simülasyonların kullancılarına ne gibi ayrıcalıklar sunduğunu göstermeyi amaçlamaktayız.

6 Drone Simülasyon Programı

1.Real Flight Drone Simülasyon

140 dan fazla sabit kanatlı, helikopter ve drone seçeneğini kullanıcılarına sunan Real Flight Drone Simulasyonu, piyasada en detaylı ve gerçekçi simulasyonlar arasındadır. Hali hazırda simulasyonun geliştiricileri yeni teknolojileri de kullanarak gerçeğe en uygun şekilde yeni güncellemelerde bulunmaktadırlar.

drone simülasyon

Sadece Windows işletim sistemli bilgisayarlarda çalışan simulasyon sadece hobi amaçlı uçuşlarınız için değil ticari olarak fotoğraf ve video çekimlerinizi de geliştirmenizde kullanıcıya özel senaryolar sunmaktadır.

Ayrıca ek olarak 40 farklı senaryo seçeneği sunmakta olan simulasyonda kullanmak istediğiniz senaryolarıda istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Birçok profesyonel drone pilotları tarafından tercih edilen Real Flight Drone Simulasyon fiyatı ise eğer kumandasıyla birlikte almak isterseniz 180 dolar, sadece oyunu alırsanız 100 dolara elde edebilirsiniz.

2.DroneSimPro Drone Simülasyon

Diğer drone simülasyonlarına göre piyasada yeni olan DroneSim Drone Simülasyonu, ticari drone uçuşları için oldukça etkili şekilde kendinizi geliştirebileceğiniz senaryolar sunmaktadır. Şu anlık simülasyonda sadece iki adet drone , DJI Phantom 2 ve DJI Phantom 3, ile uçuşlarınızı yapabilirsiniz. Yeni güncelemelerle yeni drone modellerinin geleceğide beklenmektedir.

drone simülasyon

Hem Windows işletim sistemli hemde Mac bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz simülasyona sadece 30 dolar karşılığında sahip olmakla birlikte demo sürümünede ulaşabilirsiniz.  

3.Phoenix R/C Pro Drone Simülasyon

Uzun süredir drone simülasyon sektöründe olan Phoenix simulasyonları hem profesyonel drone pilotlarının güvendiği hemde kendilerini geliştirmek için kullandıkları ilk simulasyondur.

Simulasyonda 200’ün üstünde hassas olarak modellenmiş şekilde helikopter, drone, sabit kanatlı İHA, otogyro ve deniz uçaklarına ulaşabilir ve size sunulan çok çeşitli senaryolarda uçuşlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Simülasyon tarafından sunulan tüm hava araçlarının modellemesi hassas olarak profesyoneller tarafından yapılmış vede sesleri gerçek hava araçlarından kaydedilmiştir.

drone simülasyon

Sadece Windows işletim sistemli bilgisayarlarda kullanabileceğiniz Phoenix R/C drone simülasyon programına 140 dolara full fonksiyonlu Spektrum DX6i kumandasıyla birlikte sahip olabilirsiniz.

4.DRL Sim 3.0 Drone Simülasyon

Drone yarışları liginin resmi simülasyonu olan DRL Sim Drone Simülasyona ücretsiz olarak ulaşıp drone yarışları liglerinde yer alan dronları uçurabileceğiniz bir platformdur. DRL Sim’de uçuracağınız dronların motorlarını pervanelerini değiştirerek özelleştirebilir ve sanal dron yarışlarına katılabilirsiniz.

Ayrıca simülasyonun geliştiricileri kullanıcılara daha gerçekçi bir deneyim sağlamak için 5000’den fazla drone uçuş testleri yaparak 260 000’den fazla drone kombinasyonlarını kullanıcılara sunmaktadır. Hem Windows’ta hemde Mac’ta kullanabileceğiniz simülasyon da playstation veya XBOX kumandalarıyla uçuşlarınızı yapabilirsiniz.

5.DJI Drone Simülasyon

Popüler drone üreticisi olan DJI, kullanıcılarına ve fanlarına sadece DJI dronlarını uçurabilcekleri DJI drone simülasyon programını sunarak gerçekçi ortamlarda DJI dronlarının uçurmanın keyfini yaşatmaktadır. Ayrıca simülasyonda hobi amaçlı uçuşlar yapabileceğiniz gibi arama-kurtarma ve yüksek gerilimli hatların incelenmesi gibi senaryolarla ticari drone kullanımlarında da kendinizi geliştirmenize imkan vermektedir.

Sadece Windows işletim sistemli bilgisayarlarınızda kullanabilceğiniz DJI drone simülasyonunun fiyatı net olmasada oldukça pahalı olduğu düşünülmektedir.

6.Hotprops FPV Drone Simülasyon

Popüler yarış dronları simülasyonları arasında olan Hotprops FPV drone simülasyonu, kullanıcılarına çoklu kullanıcılarla yarış yapabilmelerine imkan vermekte. Bunula birlikte serbest uçuş yapma imkanıda vermektedir. Ayrıca simülasyonda kullanıdığınız dronu istediğiniz şekilde batarya hücrelerinin değiştirilmesi, motor ve pervane sayısını değiştirilmesi şeklinde kendinize göre özelleştirebilirsiniz.

drone simülasyon

Bedava olarak Windows ve Mac işletim sistemli bilgisayarlarınıza indirip herhangi bir uçuş kumandasıyla uçuşlarınıza başlayabilirsiniz. Simülasyonun geliştiricisi zamanı olmadığını belirterek simülasyonu geliştirmeyi sonlandırdığından herhangi bir güncelleme gelmeyecektir.

Bahsetmiş olduğumuz tüm drone simülasyonları piyasada popüler olan drone simülasyonlarıdır. Ayrıca piyasada çeşit çeşit drone simülasyonlarına ulaşabilirsiniz. Belki de simülasyonlardan bizlere yaşatmasını beklediğimiz, en başta gerçekçi uçuş alanları ve senaryoları ve gözettiğimiz diğer konu ise amacımıza uyup uymamasıdır. Bahsetmiş olduğumuz 6 drone simülasyona göre seçimlerinizi yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar